
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 40 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| Current Rating | 450 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.3 Ω |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 8.2 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 1 A |
| Saturation Current | 480 mA |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.11106 | $5.55300 |
| 100 | $0.10088 | $10.08800 |
| 500 | $0.09379 | $46.89500 |
| 1000 | $0.08720 | $87.20000 |
| 3000 | $0.07936 | $238.08000 |
| 5000 | $0.07223 | $361.15000 |
| 10000 | $0.06574 | $657.40000 |
